| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی جامعه المصطفی العالمیه- واحد کابل

معرفی جامعه المصطفی العالمیه- واحد کابل

معرفی جامعه المصطفی العالمیه- واحد کابل
بدون تردید، تعلیم و تربیت مبتنی بر بینش و روش اسلامی از نیازهای اساسی و دائمی برای رشد و تکامل انسان است. جامعه المصطفی(ص)العالمیه با لطف و عنایت خداوند سبحان و با برخورداری از شرایط و پشتوانه علمی، ‌مادی و معنوی و با درک صحیح از نیازمندی های علمی و پرورشی ملت مسلمان و مجاهد افغانستان، بویژه جوانان تشنه دانش،‌ در راستای نشر و تعمیق معارف اسلامی و بازیابی عزت و عظمت تمدن اسلامی، اقدام به تاسیس مرکز آموزشي در افغانستان (کابل) با مجوز رسمی از وزارت تحصیلات عالی نموده است. به طور مسلم اين مهم، كه ابتكار و بلندنظري رياست محترم جامعه المصطفي را مي رساند، بدون تلاش خستگي ناپذير و پشتكارنماينده محترم جامعه المصطفي در امور افغانستان، جناب حجت الاسلام حاج آقاي محامي دام عزه و جناب آقاي دكترمسعودي ریاست این مرکز و همكاران ايشان به ثمر نمي نشست.
همزمان با میلاد مسعود عالم آل محمد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام در تاریخ هفدهم مهر1390 جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل ‌فعالیت علمی و آکادمیک خویش را در کابل آغاز نمود، تا مسیری روشن در برابر مشتاقان به علم و معرفت گشوده و فصلی تازه را برای محصلان دانش و فضلیت رقم زند. در این روز خجسته و در تالار بزرگ خاتم النبیین با حضور شخصیت های علمی ، سیاسی و اجتماعی از جمله سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران ، نمایندگان پارلمان ، رهبران جهادی ، نهادهای مدنی ، رسانه ها و ... مراسم افتتاح مرکز آموزشی جامعه المصطفی العالمیه در کابل برگزار گردید.
تبیین جایگاه جامعه المصطفی در سطح جهان ،‌استعداد و ظرفیت فعالیتهای فرهنگی و آموزشی ، توجه به بازسازی فرهنگی کشور افغانستان ،‌گسترش روابط فرهنگی در ابعاد مختلف و رشد فزاینده همکاری های علمی و فرهنگی دو کشور مسلمان ایران و افغانستان ،‌فراهم نمودن شرایط مطلوب برای استفاده محصلان افغانی از دارایی های علمی و فرهنگی ایران ، تلاش جامعه المصطفی العالمیه برای تقویت و پویایی اندیشه های ارزشی جوانان تشنه علم و جایگاه واهمیت فراگیری دانش از نظر اسلام از جمله نکاتی است که در مراسم افتتاحیه به آن پرداخته شد.
ریاست
جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل، با مدیریت فعال و پویای جناب آقای دکتر اصغر مسعودی و هماهنگ با قوانین نافذه جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه وزارت جلیله تحصیلات عالی و سیاست های کلان جامعه المصطفی العالمیه فعالیت می نماید. مدیریت این نهاد که هم از دانش علمی و هم از تجربه مدیریتی فراوان بهره می باشد، توانسته است در مدت کوتاهی جایگاه این نهاد را در سطح قابل توجهی در جامعه علمی افغانستان تثبیت نماید.
ریاست دفتردانشگاه(سکرتریت)
ریاست دفتر جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل، توانسته است با فعالیت مستمر در راستای هماهنگ سازی بخش های مختلف دانشگاه با یکدیگر و نیز نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیئت اداری دانشگاه، در جهت پویایی و رشد دانشگاه نقش موثر ایفا نماید.
معاونت های دانشگاه
معاونت آموزش
معاونت آموزش, رکن اصلی جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل، که مسؤولیت انجام تمامی امور آموزشی و نظارت بر حسن اجرا برنامه‌های شده را به عهده دارد و تاکنون توانسته است سه کانکور را به رغم تمامی مشکلات, موفقانه برگزار نموده و نزدیک به چهار صد محصل را در دو مقطع لیسانس و ماستری جذب و تحت پوشش داشته باشد.
ساختار معاونت آموزش
ساختار معاونت آموزش بدین قرار است. 1) معاونت آموزش:
معاونت آموزش مسؤول اصلی و ناظر تمامی امور آموزشی جامعه است.
2) مدیریت تحصیلات تکمیلی:
معاونت آموزش در حال حاضر دارای مدیریت تحصیلات تکمیلی است که امور پایان‌نامه و نظارت بر برنامه‌های آموزشی مقطع ماستری را به عهده دارد.
3) کارشناس آموزشی
کارشناس آموزش وظیفه دارد تمامی امور مربوط به اساتید, تنظیم برنامه‌ها, تکمیل پرونده, پرداخت حق الزحمه و مانند آن را انجام دهد.
4) امور محصلان:
بخش مهم دیگر از کارهای آموزشی به عهده امور محصلان است مثل ثبت و ضبط نتایج امتحانات و نمرات محصلان, تهیه کارنامه و ....
روسای دانشکده‌ها:
این مرکز دارای سه دانشکده می باشد که عبارتند از:
1) دانشکده علوم انسانی, 2) دانشکده فقه و حقوق, 3) دانشکده علوم اسلامی. برای هریک از گروه‌های مذکور دارای یک مدیر گروه و یک نفر مدیر اجرایی پیش بینی شده است.
رشته ها و مقاطع تحصیلی
* لیسانس
در حال حاضر, در مقطع لیسانس, سه رشته معارف اسلامي و حقوق، معارف اسلامي و اقتصاد، فقه و معارف اسلامي، علوم تربيتي. برای برادران و خواهران فعال است.
* ماستری
در مقطع ماستری, پنج رشته است که عبارتند از: فقه قضایی, جزا و جرم شناسی, تفسیر و علوم قرآن, مدیریت دولتی و مدیریت آموزشی. در مجموع مقطع ماستری 13 گروه اعم از برادران و خواهران نزدیک به 200 نفر محصل دارد.
سیستم آموزش دانشگاه
* سیستم واحدی(کریدت)
* سیستم آموزش تعاملی و فعال
* نصاب درسی
نصاب درسی جامعه المصطفی, همانند سایر مراکز علمی, مشتمل بر دروس تخصصی و معارف عمومی است, اما توجه جامعه المصطفی به معارف دینی بیش از مراکز دیگر بوده و این نصاب از سوی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و جامعه المصطفی العالمیه تایید و قبل از اخذ مجوز لازم به وزارت محترم تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان ارسال شده بود.
اساتید
* اساتید بومی و با تجربه: در هر ترم (سمستر) از بیش از 40 استاد بومی که عموماً فارغ التحصیلان المصطفی در مراکز قم و مشهد و ساکن کابل هستند, استفاده شده است. این افراد عموماً دارای مدرک دکتری و فوق لیسانس هستند.
* اساتید پروازی: به تناسب نوع درس و در صورت نیاز از اساتید پروازی نیز استفاده می شود.
رویکرد علمی و فرهنگی دانشگاه
نسبت به محیط دانشگاه
با توجه به ارزشی بودن این نهاد علمی، تلاش می شود محیط آن از لحاظ فرهنگی متناسب با فرهنگ دینی جامعه اسلامی افغانستان بوده و با ارزشهای والای انسانی و دینی مطابقت داشته باشد. مسئولان و کارمندان این نهاد در تلاش اند تا با ایجاد محیط امن و آرام موثریت برنامه های آموزشی و پژوهشی را به حد اکثر برسانند.
نسبت به اساتید
جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل، از آنجا که دارای پشتوانه علمی و بین المللی با رویکرد اسلامی است، در انتخاب اساتید افزون بر معیارهای علمی و تخصصی، خصیصه های ارزشی و اخلاقی را نیز مد نظر دارد. قانونمندی و انضباط اجتماعی از دیگر ویژگی هایی است که این نهاد در انتخاب اساتید بر آن تاکید دارد.
نسبت به محصلان
علی رغم اینکه همه ساله و در هر سه نوبت پذیرش ، صدها نفر متقاضی تحصیل در جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل برای شرکت در کانکور ورودی ثبت نام نموده اند، این نهاد علمی فقط تعداد کمی از متتقاضیان برادر و خواهر را با در نظر داشت صلاحیت علمی و اخلاقی پذیرش نموده است.
این نهاد به منظور تکریم بانوان و ایجاد محیطی امن و آرام برای آنان، تعمیر و صنف های جداکانه تهیه نموده است. ازین رو در پذیرش بانوان نیز معیارهای علمی، ارزشی و اخلاقی مد نظر قرار گرفته است.
معاونت پژوهش
خداوند؛ اولین معلم انسان که آنچه را نمی دانست به او آموخت، او را به تدبر در آنچه آموخته بود فرا خواند و بدین منظور چراغ خرد را فراروی او برافروخت.‌ [خرد جستجوگر انسان، تا بدانجا ارج و قدر می یابد که بهره مندی از نشانه های راهنمون الهی تنها از رهگذر او میسر می گردد.] خصیصه کاوشگری، نقطه آغاز حرکت تکاملی انسان است؛ زیرا کمال تنها در حرکت خودآگانه به سوی چشم اندازی میسر است که انسان در یک جستجوی ارادی آن را به تصویر می کشد. اگر تلاشهای جستجوگرانه و هدفمند اندیشمندان نبود، دانش های بشری نوزادانی ناتوانی بودند و چه بسا اصلا زاده نمی شدند.
ما براین باوریم که آموزش، کاشت و پژوهش، پرورش و برداشت از نهال دانش است. فعالیت های معاونت پژوهش، گامی است در جهت عمق و غنا بخشی آنچه تا کنون آموخته اید یا در حال آموختن هستید.
در ادامه با اهم فعالیت های این معاونت آشنا می شویم.
فعالیت های معاونت پژوهش
معاونت پژوهش با توجه به رسالت و وظیفه خطیری که دارد برنامه های متعددی را در راستای تقویت و گسترش پژوهش در دانشگاه در دست اجرا داشته و نیز در حال طراحی برنامه های جدید است.
الف. فعالیت های جاری:
1. مشاوره پژوهشی به محصلان در جهت تهیه مقالات علمی
2. برگزاری همایش ها و مسابقات مقاله نویسی
3. معرفی منابع پژوهشی و کمک به محصلان در جستجوی منابع معتبر
4. تهیه بروشورهای آموزشی با رویکرد پژوهشی
5. برگزاری کلاسهایی برای آموزش مهارت های پژوهشی
6. کار روی یک مجله علمی
7. تشکیل گروه محققان
گروه محققان:
ضرورت
صدها محصل در جامعه المصطفی واحد کابل در حال تحصیل و علم آموزی هستند که غالبا موظف به تدوین مقالات و انجام تحقیقات علمی متناسب با رشته تحصیلی خود می باشند. در میان این نوشته ها بعضا آثار قابل توجهی وجود دارند و یا محصلانی هستند که توان خلق چنین آثاری را دارند. عدم توجه به این دو جنبه باعث خواهدشد نه در تهیه مقالات سمت و جهت مناسبی در نظر گرفته شود و نه در مراحل انجام آن ها مسیر درست طی شود. ساماندهی فعالیت های پژوهشی ضمن آموزش، مضاف براینکه این نوشته ها را نظام مند می سازد، زمینه ها و زاویه های نا مکشوف دیگری را فراروی محققان خواهد گشود.
اهداف
* ساماندهی فعالیت های پژوهشی.
* ترویج روحیه پژوهش در بین محصلان.
* شناخت استعدادهای پژوهشی.
* تولید علم و تقویت روحیه نظریه پردازی.
مکان
فعالیت این گروه، در سطح دانشگاه خواهد بود؛ البته خروجی های آن به سایر بخش ها نیز قابل واگذاری است.
نتایج و خروجی
* تامین مطالب نشریات تخصصی.
* فراهم شدن زمینه تشکیل انجمن های علمی.
* به حول و قوه الهی قسمتی از مطالب نشریات فرهنگی و تخصصی تامین خواهد شد.
* در صورت فراهم بودن زمینه و بودجه، امکان انتشار یک نشریه داخلی یا دانشجویی فراهم خواهدشد.
* در صورت رشد و فعالیت مستمر، راه اندازی وبسایت معاونت پژوهش امکان پذیر خواهد شد.
شرایط اعضاء
* اشتغال به تحصیل در جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل.
* گذراندن حد اقل یک ترم ( سمیستر) از مقطع لیسانس و یا اشتغال به ماستری.
* علاقه مندی به فعالیت های علمی و پژوهشی.
وظایف اعضاء
* نوشتن حد اقل یک مقاله علمی-پژوهشی در هر ترم.
* شرکت در نشست های علمی-تخصصی معاونت پژوهش و انجمن های علمی.
* ارائه طرحهای مطالعاتی و پژوهشی.
* تشویق سایر محصلان به پژوهش و تحقیق.
* ارتباط مستمر با معاونت پژوهش.
مزایا و امتیازات:
* استفاده از مشاوره علمی و پژوهشی.
* امکان به نقد گذاری و ارزیابی آثار و مقالات.
* ارتقاء رتبه پژوهشی به تناسب فعالیت و ارائه آثار.
* چاپ آثار حایز شرایط در نشریات جامعه المصطفی.
* برخورداری از تخفیف در هزینه های تحصیلی.
* افزایش امتیازات پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر.
* دریافت بسته های کمک پژوهشی.
8. کتابخانه
بدون شک، کتابخانه از پایه های عمده یک نهاد علمی به شمار می رود. جامعه المصطفی العالمیه با درک این ضرورت، فضا و امکانات ویژه ای را بدین منظور تدارک دیده است. کتابخانه ای در فضای آرام و مناسب با امکانات لازم که در بردارنده هزاران عنوان کتاب در رشته های گوناگون می باشد در محیط دانشگاه فراهم آورده است.
لازم به یاد آوری است که معاونت پژوهش دانشگاه طی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت در صدد توسعه و غنی سازی هر چه بیشتر این کتابخانه می باشد.
9. انترنت
یکی از نیازهای علمی، پژوهی امروز کامپیوتر و انترنت است که جامعه المصطفی العالمیه واحد کابل خود را مکلف به فراهم سازی آن در دانشگاه نموده است. هفت دستگاه کامپیوتر مجهز به برخی نرم افزراهای کاربردی و علمی و اتصال به انترنت در خدمت اساتید محصلان دانشگاه قرار دارد می توانند کلیه نیازهای پژوهشی انترنتی و ارتباطی برای آنان برآورده سازند.
10. سالن مطالعه مطبوعات
میز مطالعه مطبوعات از دیگر امکاناتی است که معاونت پژوهش به منظور فراهم سازی زمینه کسب اطلاعات به روز و مفید وبرای اساتید و محصلان دانشگاه ایجاد نموده است. میز مطالعه مطبوعات که امکان دست رسی به ده ها نشریه اعم از مجله، هفته نامه و روزنامه را فراهم می نماید، با استقبال خوبی از سوی اساتید و محصلان مواجه شده است.
ب. فعالیت های در دست اقدام:
1. مجله علمی-پژوهشی
2. انجمن های علمی دانشجویی
3. همایش های مناسبتی
4. غنی سازی کتابخانه و بانک اطلاعات
5. نمایشگاه کتاب به منظور آشنایی محصلان با کتابهای جدید
6. برگزاری سلسله نشست های تخصصی
7. پی گیری طرح انسجام منابع پژوهشی در کابل که بهار امسال توسط این معاونت تهیه و به وزارت محترم تحصیلات عالی ارائه شد.
معاونت فرهنگی تربیتی
جامعه المصطفی العالمیه به عنوان یک نهاد علمی با الهام از آموزه‌های قرآنی [و نیز تأسی از میراث و سنت حسنه حوزه های علمیه،] فعالیت های علمی خود را همواره بر ارکان اساسی تعلیم و تربیت استوار نموده است که علاوه بر گسترش علم ودانش، تزکیه و معنویت را از رسالت و اهداف مهم خویش می‌داند؛ بدین جهت معاونت تربیتی و فرهنگی از پایه‌های مهم در ساختار و تشکیلات جامعه المصطفی العالمیه(ص) است که با شرح وظایف مشخص و نظامنامه مترقی در راستای توسعه فرهنگ ناب اسلامی و تربیت و تعالی دانش پژوهان تلاش می‌ورزد.
معاونت فرهنگی و تربیتی واحد آموزشی جامعه المصطفی در کابل نیز افتخار دارد رسالت حساس خویش را در راه رسیدن محصلین عزیز به معنویت و کمال به انجام رساند؛ به منظور معرفی این معاونت به برخی از امور و برنامه های فرهنگی و تربیتی که در حال انجام و یا در دست اقدام است اشاره می گردد.
* صدور فصلنامه فرهنگی و تربیتی (نشریه داخلی)؛ واحد آموزشی جامعه المصطفی به هدف رشد و پرورش استعدادها، نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و اسلامی، ارایه و شناسایی الگوهای علمی و تربیتی و تبلیغ و اطلاع رسانی امور و برنامه های خود، نیازمند نشریه داخلی است که بتواند زمینه رشد و شکوفایی توانایی‌های محصلین محترم درحوزه های مختلف بویژه امر مهم نویسندگی و مهارت ها را فراهم سازد؛ در این رابطه کارهای مقدماتی آن صورت پذیرفته است و بزودی ان شاءالله به انجام خواهد رسید.
* فعال سازی دارالقرآن؛ ازآنجا که رویکرد جامعه المصطفی در عرصه های مختلف، مبتنی بر توجه و اعتماد به قرآن کریم و معارف والای آن می باشد، این معاونت تلاش می کند در راستای مهجوریت زدایی از قرآن، زمینه أنس محصلان با این کتاب الهی و آشنایی آنان با فنون و مهارت‌های قرائت و درک مفاهیم و پیام‌های آن را فراهم نماید بدین منظور دارالقرآن در محل واحد آموزشی فعال گردیده و با زمانبندی مشخص به برنامه ریزی قرآنی و ارایه خدمات به دانشجویان علاقه مند می پردازد.
* کلاسهای کاربردی و دانش افزایی برای اساتید، محصلان و همکاران ؛ توجه به امور کیفی از مؤلفات مهم تاثیرگذاری و پیشرفت هر مجموعه می باشد؛ در این راستا معاونت فرهنگی و تربیتی اقدام به برگزاری کلاسهای کاربردی و دانش افزایی نموده است.
* ایجاد دفتر مشاوره؛ بدون تردید امر مهم تربیت و جهت دهی محصلان در مسیر صحیح و اسلامی نیازمند برخورد و تعامل علمی و اسلامی است بنا بر این کمک به محصلین و حمایت از آنان در برابرآسیب ها بدون استفاده از فرد متخصص و متخلق چندان سود مند نخواهد بود بدین جهت معاونت فرهنگی و تربیتی با وجود استفاده از اساتید موجود برای برگزاری کلاس مشاوره و نیز ارایه مشاوره تاکنون، مصمم به ادامه کمک و ارایه خدمات مشاوره ای بهتر با ایجاد دفتر مشاوره به صورت مستقل و مشخص می باشد.
* تشویق همکاران و محصلان؛ تقدیر و تشویق یکی از راهکارهای مهم تربیت و علاقه مندی و رشد کمی و کیفی هرکاری است وبدون شک مسئولان، همکاران و محصلانی که در این مرکز مبارک حضور دارند، شایسته سپاسگزاری می باشند که این امر با برنامه ریزی معاونت و حمایت مسئولان محترم عملی می گردد.
امور ذیل از دیگر برنامه های این معاونت می باشد:
* برگزاری مسابقات و نشست های فرهنگی و تربیتی به مناسبت های مختلف جهت تبادل اندیشه ها و نظریات در موضوعات مناسب و ارایه راهکار های مبتنی بر مبانی و منابع دینی و نیز بسط معارف و تفکر دینی و اهلبیت(ع) و تقریب مذاهب اسلامی.
* همکاری در فرایند و اجراء برنامه ها و مسابقات فرهنگی و تربیتی که ازسوی دفتر نمایندگی طراحی و اجرا می گردد.
* پیگیری و نظارت امور تربیتی محصلان در راستای همسویی، آرامش و صمیمیت بیشتر.
* برگزاری مراسم و محافل مذهبی و ملی جهت بزرگداشت و ترویج شعایر اسلامی و مذهبی در راستای تعمیق شناخت و ارتقاء بینش و تحلیل نسبت به پدیده های تاریخی و دینی.
* همکاری در صورت نیاز با معاونت های دیگر واحد آموزشی با توجه به اولویت برنامه ها و هماهنگی و همکاری مجموعه.
* ارزیابی اساتید در هر ترم یکبار با معیارهای مهم و جامع علمی-پژوهشی، روشی -مهارتی و رفتاری و تاثیرگذاری؛ و همچنین جمع بندی و ارایه نتایج به معاونت محترم آموزش و ریاست محترم مرکز اموزشی.
* تبلیغات و تزیین به مناسبت های مختلف.
* آماده سازی فضا ومحیط فرهنگی و تربیتی از طریق پوسترها، اطلاعیه ها و تابلوها.
* شنا سایی نخبگان و فعالان عرصه های فرهنگی، مدیریتی، آموزشی، قرآنی و پژوهشی جهت تشویق، راهنمایی و استفاده از آنها در صورت نیاز.
* شناسایی حافظین قرآن کریم و معرفی آنان به مسئولان.
* برگزاری اردوهای علمی و تفریحی جهت ارج گذاری به فعالیت و زحمات مسئولین ، اساتید و محصلین و معارفه و تقویت روحیه همکاری و فعالیت های جمعی.
* فراهم سازی زمینه و فضای مناسب برای فعالیت های ورزشی به هدف تامین سلامت جسم و نشاط روحی و فراهم سازی زمینه های رقابت سالم و ارتباط صمیمانه.
* برگزاری کلاس های قرآنی با توجه به نیاز های محصلین پس از ارزیابی و سنجش آشنایی و مهارت قرآنی آنها به منظور انس بیشتر و فراهم آوری زمینه های ارتباط با کلام الهی و استفاده بهتر از معارف و پیام های آن.
* برگزاری محفل انس با قرآن در ایام خاص مثل ماه مبارک رمضان در راستای مهجوریت زدایی و تجلیل از مقام والای این کتاب نورانی.
* فعالیت های انجام شده:
معاونت فرهنگی تربیتی علی رغم مشکلات زیاد فراروی اجرای برنامه‌های فرهنگی تربیتی تلاش نموده است، برنامه‌های ذیل را در ترم‌های تحصیلی 1391 وترم اول سال تحصیلی 1392 اجرا نماید:
1- برگزاری محفل انس با قران و عترت (ع) با همکاری معاونت محترم فرهنگی تربیتی نمایندگی.
2- برگزاری محفل علمی تجلیل از بعثت پیامبر(ص) در1391 و1392
3- برگزاری سمینار علمی به مناسبت محرم 1391 تحت عنوان امام حسین(ع) رمز جاودانگی.
4- برگزاری جشن نیمه‌ای شعبان 1391و1392 .
5- برگزاری مسابقات مقاله نویسی وشعر به مناسبت میلاد فاطمه زهرا(س).
6- فراهم سازی شرکت محصلان در جشنواره فرهنگی هنری طوبی.
7- برگزاری مسابقه مقاله نویسی( اسوه حسنه) به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص).
8- برگزاری مراسم تجلیل ونیکو داشت سیزدهم ماه رجب.
9- برگزاری کلاس‌های آموز‌ش قران ( فوق برنامه.)
10- تهیه بروشور علمی فرهنگی (آوای معرفت).
11- تهیه‌ای بنر وکارتهای فرهنگی تربیتی.
12- مشاوره مستمر با محصلان پیرامون مسایل فرهنگی تربیتی وآموزشی.
معاونت اداری مالی
معاونت مالی واداری واحد آموزشی به طور کلی عهده دار انجام امور مالی - اداری - اجرایی وپشتیبانی ازفعالیت های آموزشی،پژوهشی وتربیتی واحد آموزشی می باشد. این معاونت که رسیدگی به امور محصلان وهمکاران را سرلوحه خود قرار داده است.
وخدمات ذیل را می توان بعنوان فعالیت های کلی این اداره برشمرد:
- پرداخت حق الزحمه اساتید
- کنترل وبررسی اسناد هزینه ها ثبت آنها
- پی گیری وانجام درخواست های بخش های مختلف واحد آموزشی درخصوص تهیه وخرید اقلام وکالاهای مورد نیاز
- انجام تعمیرات مورد نیاز واحد آموزشی، نگهداری اموال سرمایه ای
- کنترل وساماندهی مکاتبات و همچنین بایگانی نامه ها
- انجام اموراداری وپرسنلی کارکنان
- پیگیری تعمیر وبازسازی فضاهای اداری وآموزشی واحد آموزشی وارائه خدمات درزمینه حمل ونقل، تعمیرات،نظافت، نگهبانی،غذاخوری وخدمات نظیرآن، همکاری دربرگزاری جلسات ومراسم رسمی واحدآموزشی، ارائه گزارش عملکرد ماهیانه معاونت به ریاست واحد آموزشی، انجام مراحل تسویه حساب مالی ورسیدگی به فاکتورها، نظارت مستمربر حسن انجام فعالیت واحد های دیگر، اخذ سفارش خرید از واحدها وتهیه کالاها ولوازم مورد نیازواحد آموزشی، جمعداری وحفظ ونگهداری اموال ولوازم اداری، سرپرستی وبرنامه ریزی ساعات کار وشیفت بندی نگهبانان ونیروهای خدماتی.


٠٧:١٥ - 1392/10/15    /    شماره : ٤٣٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٤٣٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج