| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید ریاست محترم و معاونین دانشگاه المصطفی از پوهنتون غالب

باسمه تعالی
مقدمه
دانشگاه غالب یکی از دانشگاه های معتبر خصوصی در افغانستان می باشند که در دو ولایت مهم شعبه دارد شعبه هرات در سال 1389 ش افتتاح و سال بعد شعبه کابل نیز ایجاد گردید.
دانشگاه غالب در رشته های:
1. طب معالجوی
2. ستوماتولوژی
3. حقوق و علوم سیاسی
4. اقتصاد و کمپیوتر ساینس
و دارای 3400 دانشجو در هرات و کابل می باشد این پوهنتون دارای دو شفاخانه کدری در هرات کابل که همزمان با با آموزش دانشجویان به فعالیت های درمانی نیز مشغول هستند.

در تاریخ 1/5/1396 روز شنبه جهت بازدید از دانشگاه غالب جناب آقای دکتر عبادی رییس دانشگاه المصطفی به همراه معاون علمی تدریسی جناب آقای دکتر افشاگر، معاون فرهنگی تربیتی جناب آقای دکتر کمالی، رییس پوهنحی حقوق جناب آقای دکتر فصیحی و جناب آقای سید ابوالفضل موسوی رییس دفتر ریاست دانشگاه عازم دانشگاه غالب شدند.
در بدو ورود مسولین دانشگاه المصطفی جناب آقای دکتر باقری رییس پوهنحی حقوق و علوم سیاسی به استقبال آمدند و سپس به دیدار معاون علمی و تدریسی دانشگاه غالب جناب آقای دکتر عبدالرحمن حمید و جناب آقای دکتر سعید بیراد رفتند و جناب آقای دکتر عبدالرحمن حمید معاونت علمی و تدریسی دانشگاه غالب و جناب آقای دکتر سعید بیراد ضمن عرض خیر مقدم به ریاست دانشگاه المصطفی و هیئت همراه توضیحاتی را نسبت به چارت تشکیلاتی دانشگاه غالب، اهداف و رشته های و تعداد دانشجویان آن دانشگاه معلومات مبسوطی ارایه نمودند. سپس جناب آقای دکتر عبادی ریاست دانشگاه المصطفی ضمن ابراز خوشحالی از دیدار خود با مسولین دانشگاه این دانشگاه را منبع خیر و برکت برای دانشجویان و جامعه علمی کشور افغانستان دانستند ایشان ضمن معرفی دانشگاه المصطفی و رشته های آن به زمینه های همکاری دو نهاد علمی اشاره داشتند و انتقال تجربیات از جمله رشته های مشترک دو دانشگاه شدند.
متقابلا معاونت علمی دانشگاه غالب جناب آقای دکتر حمید و جناب آقای دکتر بیراد از طرح های جناب آقای دکتر عبادی استقبال نمودند و خواستار امضای توافق نامه بین دو دانشگاه در عرصه های مبادله استاد، تجهیز کتابخانه، برگزاری نشست های علمی مشترک، کارگاه های روش تحقیق و روش تدریس شدند.
در ادامه بازید از کتابخانه دانشگاه غالب و بخش پایان نامه های آن دانشگاه باز دید به عمل آمد.
گفتنی است که معاونت امور محصلان دانشگاه غالب ازدانش آموختگان جامعه المصطفی قم می باشد که دیداری نیز با ایشان صورت گرفت و ایشان هم صحبت های جالب و پیشنهاداتی خوبی داشتند.
هم چنین جناب استاد سید محمد حسینی مدیر بخش تضمین کیفیت از دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از مسولین این دانشگاه مشغول به کار می باشد.
١٠:١٨ - 1396/05/15    /    شماره : ٨٦٨٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج