| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست علمی با عنوان فساد اداری در افغانستان برگزار شد

از سوی معاونت پژوهش دانشگاه المصطفی واحد کابل، نشست علمی با عنوان
فساد اداری در افغانستان
برگزار شد
در مورخ 4/3/96 نشست علمی درون رشته‏ای برای دانشجویان رشتة مدیریت دولتی و مدیریت آموزشی با موضوع «فساد اداری در افغانستان»، برگزار شد. در این نشست دو تن از استادان رشتة مدیریت، دیدگاه های خود را در باره فساد اداری در افغانستان ارائه کردند:
آقایان استاد محمدعلی رحیمی ماستر مدیریت که اولین ارائه کننده بود؛ در ابتدا فساد را تعریف نمود و آنگاه به بیان مصادق نظری آن پرداخت. وی دومین محور بیانات خود را با این پرسش آغاز نمود که چرا در یک نظام یا یک جامعه فساد ایجاد می‏شود؟ در پاسخ این پرسش بیان داشت که فساد با نحوه حکومت و حکمرانی ارتباط مستقیم دارد؛ هرچه حکومت بد اداره شود فساد در آن ریشه و تنه می زند؛ گسترده و گسترده تر می شود. آقای رحیمی در بخش دیگر از بیانات خود به شرح و توضیح عوامل و زمینه های فساد و بیان اشکال و مصادق آن پرداخت و این پدیده را به درون اداری و برون اداری تقسیم نمود و نمونه‏های از مصادق فساد در دو شکل آن را خاطرنشان نمود و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
استاد سید محمد ضیا دانش ماستر مدیریت و پژوهشگر فساد اداری، مصادقی از فساد را بر شمرد و به دستاوردهای دولت رییس جمهور آقای اشرف غنی در راستای مبارزه با فساد اداری اشاره نمود و مواردی را بیان داشت که در آن موارد از فساد اداری و مالی جلو گیری گردیده و در نتیجه صدها میلیون دلار به خزانه برگشت داده شده است.
در این نشست برنامه های کمک آموزشی معاونت پژوهش مانند برنامه های مسابقه مقاله نویسی؛ نقد مقاله علمی؛ نقد کتاب و برگزاری سمینارهای درون رشته‏ای و فرا رشته‏ای، توسط آقای محمد علی عبدلی«رحیمی» (کارشناس معاونت و مسئول امور نشریه)، برای دانشجویان تشریح گردید و از امکان چاپ مقالات دانشجویان در فصلنامه تخصصی دانشگاه المصطفی به عنوان یک فرصت برای آنان، یاد کرد و امتیازات مشارکت دانشجویان در این برنامه‏های علمی و روشی معاونت پژوهش را برای حاضران شمرد.


١٣:٢٠ - 1396/03/09    /    شماره : ٨٥٦٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج