| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمیناری تحت نام « اندیشه امام خمینی و معنویت دینی»

با برگزاری سمیناری تحت نام « اندیشه امام خمینی و معنویت دینی» از بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در شهر کابل تجلیل بعمل آمد.
روز پنجشنبه 11 جوزا به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد رحلت رهبر مستضعفان و محرومان، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) از سوی بنیاد فرهنگی، اجتماعی راه امین در شهر کابل طی سمیناری تجلیل بعمل آمد.
در این مراسم که با اشتراک شخصیت‌های مذهبی، علمی، سیاسی، فرهنگی، نمایندگان پارلمان افغانستان و نمایندگان مراجع عظام تقلید همراه بود، سخنرانان از شخصیت امام خمینی (ره) و اندیشه‌های او صحبت نموده، تجلیل از ایشان را تجلیل از اندیشه‌های ناب اسلامی عنوان نمودند.
آیت الله حاج سید عبدالعظیم فاضل حسینی رئیس بنیاد فرهنگی ، اجتماعی راه امین و مدیر حوزه علمیه سجادیه در سخنان خود با بر شمردن ویژگی‌های معنوی حضرت امام خمینی از حق بزرگ ایشان در معنویت بخشی به امت های اسلامی در عصر حاضر یاد نمودند.
ایشان در بخشی از صحبت‌های خودگفتند: هرچند شخص امام خمینی به ظاهر مربوط به کشور ایران است اما شخصیت و اندیشه‌های ایشان که اندیشه‌ای معنوی است ، جهانی بوده و نه تنها مربوط به دنیای اسلام بلکه متعلق به همه مستضعفان عالم است.
حجت الاسلام و المسلمین استاد محمد اکبری نماینده پارلمان و رهبر حزب حراست اسلامی افغانستان از دیگر سخنران این سمینار بود که به تفصیل پیرامون شخصیت حضرت امام و ویژگی‌های اخلاقی و معنوی ایشان صحبت نمود.
مولوی ابراهیمی معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان نیز ضمن ابراز تشکری از برگزاری این سمینار و زنده نگه‌داشتن یاد و نام امام خمینی ، پیرامون مقایسه دو انقلاب اسلامی در کشورهای ایران و افغانستان پرداخته و نقش رهبری صادقانه و معنویت موجود در امام امت در پیروزی انقلاب اسلامی را برشمرد.
در اخیر این مراسم نیز حجت الاسلام و المسلمین غلام‌عباس مصباح عضو شورای سرتاسری علمای افغانستان دعائیه ختم را ایراد نمود.
قابل یادآوری است در این سمینار دو مقاله از سوی آقایان سید حسین حسینی و محمد جان آزاد پیرامون اندیشه های معنوی امام خمینی (ره) به خوانش گرفته شد و علاوتا گروه جمع خوانی مدرسه علمیه سجادیه نیز سرودی در رثای رحلت آن پیر فرزانه اجرا نمودند.


١١:٠٤ - 1396/03/14    /    شماره : ٨٥٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج