| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

کنگره بین المللی (نقش شیعه در گسترش و پیدایش علوم اسلامی) برگزار می‏شود.

به نقل از خبرگزاری حوزه، محمد رضا فهیمی، مسئول کمیته رسانه دبیرخانه کنگره بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» با اشاره به برگزاری این اجلاس در سال 97 گفت: این کنگره تحت اشراف آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته) در ادیبهشت‌‌ماه سال 97 برگزار خواهد شد.
وی با ذکر این که این کنگره ISC است، تصریح کرد: علاقه‌مندان جهت ارسال مقاله می‌توانند نهایتاً تا 31 خردادماه چکیده مقالات و تا اول شهریور ماه سال جاری اصل مقالات خود را به دبیرخانه ارسال کنند. برای این منظور سایت دبیرخانه به نشانی www.shia-congress.com آماده شده است تا آثار علاقهýمندان را دریافت و آنها را از نتیجه ارزیابی مقاله خود آگاه کند.
مسئول کمیته رسانه دبیرخانه کنگره بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» با اشاره به نخستین مقاله دریافت شده توسط دبیرخانه کنگره اظهار کرد: اهمیت کنگره به حدی است که حضرت آیت الله العظمی سبحانی (دامت برکاته) لطف کردند و نخستین مقاله را نگارش فرمودند که در همان روزهای آغازین به دبیرخانه کنگره تحویل داده شد. البته کمی بعد هم دومین مقاله ایشان نیز به دبیرخانه کنگره رسیدو این مرجع معظم تقلید دو مقاله برای کنگره بینýالمللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» نگاشتند که نشان از لطف ایشان به این رویداد بین‌المللی است.
فهیمی با تأکید بر اهمیت تقریب مذاهب اسلامی در این کنگره، تبین نقش اهل‌بیت(ع) در پایه‌گذاری و گسترش علوم اسلامی را از جمله اهداف این کنگره خواند و افزود: تبیین نقش عالمان شیعه در پایه‌گذاری و گسترش علوم اسلامی، تبیین نقش دانشمندان شیعه در شکوفایی تمدن اسلامی و علوم دیگر از دیگر اهداف کنگره است.
مسئول کمیته رسانه دبیرخانه کنگره بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» با اشاره به برخی محورهای مقالات گفت: بنیان‌گذاری و گسترش علوم توسط شیعه، نوآوری و نظریه‌پردازی در علوم توسط شیعه، تأثیر شخصیت‌های بزرگ علمی شیعه در پیدایش علوم و فعالیت دانشمندان شیعه در کشورهای جهان از جمله محورهای این کنگره است.
فهیمی اثبات مرجعیت شیعه به وسیله این کنگره را از ابتکارات حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی خواند و افزود: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با ابتکاری دیگر سعی در نشان دادن مرجعیت شیعه کرده اند و آن برگزاری کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی است که به صورت اثباتی به جایگاه مهم شیعه می پردازد و به سبب گستردگی و عظمت این کار علمی، این کنگره در اردیبهشت سال 97 برگزار خواهد شد.


١١:٣١ - 1396/02/16    /    شماره : ٨٥١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج