| | |
قال الرسول(ص):مُداراةُ النّاسِ نِصْفُ الإیمانِ، وَ الرِّفقُ بِهِْم نِصْفُ العَیْشِ.؛ مدارا کردن با مردم نيمى از ایمان است و ملاطفت با آنان نيمى از زندگی.


  چاپ        ارسال به دوست

چرا دانشگاه المصطفی را انتخاب نمودم

گزارشی از علل گزینش دانشگاه المصطفی به عنوان یک واحد علمی، پژوهشی وفرهنگی از نگاه متقاضیان کنکور 1396
زَكاةُ العِلمِ بَذلُهُ لِمُستَحِقِّهِ وَإجهادُ النَّفسِ فِى العَمَلِ بِهِ؛
زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است.
(غرر الحکم و درر الکلم،ص391)

دانشگاه جامعة المصطفی- واحد کابل، با مدیریتی فعّال و پویا و همگام با قوانین مصوّبه جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه وزارت تحصیلات عالی و سیاست های کلان جامعة المصطفی العالمیّه (ص) فعالیّت های علمی، پژوهشی و فرهنگی ارزشمندی نموده است.
این نهاد با کادری مجرّب و فرهیخته تحت مدیریت عالمانه و دقیق جناب آقای دکتر عبادی( زید عزّه) هشتمین کنکور پذیرشی سال 1396 را در دو مقطع لیسانس و ماستری با کیفیتی که قبلا" در سایت ذکر شد، برگزار نمود.
اما نکاتی در مراحل قبل تا بعد از آزمون وجود داشته است که برای عمومِ متقاضیان علی الخصوص خواهران بسیار حائز اهمیت بوده است و آنان را مصمّم به انتخاب دانشگاه المصطفی به عنوان واحد آموزشی- اخلاقی نمونه کرده است.
- بنا به نظر عمومِ متقاضیان:
1) حضور مداوم، مستمر و مخلصانه ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر عبادی ( زید عزّه) در تمام مراحل برگزاری آزمون و تعامل لحظه به لحظه با کادر آموزشی و داوطلبان و همچنین پاسخگویی به سوالات آنان؛ اولین و بارزترین نکته تمایز این دانشگاه با سایر مراکز آموزشی بوده است.
2) برخورد اسلامی و اخلاق نیک و پسندیده مسئولین با مراجعین سبب شده است که تعدادی از محصلینِ مقطع ماستری در صورت نبود رشته ی دلخواهشان حاضر شوند حتّی در رشته ای دیگر امّا الزاما"در همین دانشگاه تحصیل نمایند تا بدینوسیله از معارف ارزشمند و ناب اسلامی- اخلاقی بهره مند گردند و این دومین دلیل انتخاب آنان بوده است.
3)یکی از مسایل مهم که در خانواده های اسلامی و سنّتی افغانستان، بسیار مورد اهمّیت بوده و هست؛ عدم اختلاط زن و مرد می باشد و دانشگاه المصطفی با برگزاری کلاسهایی با تفکیک جنسیت زن و مرد به رعایت این اصل پسندیده در فرهنگ اسلامی و عرفی افغانستان پرداخته است که این سومین عامل تمایز و اصلی ترین ملاک انتخاب خواهران جهت ورود به این دانشگاه بوده است.
امید است دانشگاه المصطفی به لطف پروردگار، همّت مسئولین دلسوز و مشارکت محصّلین عزیز ، برنامه های آموزشی و فرهنگی خوبی در سال تحصیلی1396 برگزار نماید.

خدایا چنان کن سرانجام کار           تو خوشنود باشی و ما رستگار
تهیه و تنظیم: واحد خواهران


١٢:٤٩ - 1396/01/26    /    شماره : ٨٤٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج